home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

56

Nejzajímavější referát je naplánován na přesně tutéž dobu jako druhý nejzajímavější referát .

Spuštění nových webových stránek APLA-JM

Vážení rodiče, přátelé, dámy a pánové!

Otvíráme nové webové stránky našeho sdružení, které by měly být důležitým, oficiálním zdrojem informací asociace, vzájemným pojítkem mezi námi rodiči a také diskusní platformou pro nás rodiče, odbornou veřejnost, přátele a sympatizanty.

 Všem, kteří se o nové stránky zasloužili, patří velké uznání a díky. V žádném případě ovšem nemůžeme vynechat paní Bílkovou, která webové stránky úspěšně vedla doposud. Její péčí se o problematice autismu v našem regionu dozvědělo velké množství zájemců a pro mnohé z nich představovaly myšlenky uvedené na stránkách inspiraci a pomoc v nelehké situaci.

Chtěli bychom, aby nové stránky aktuálně reagovaly na nejnovější podněty v autistické komunitě obecně, v našem regionu a také v kanceláři, kam dochází mnoho rodičů. Rozsah témat je značný a vyžaduje časově náročnou redakční práci, kterou bychom chtěli zajistit přímo v kanceláři Aply odpovědným pracovníkem. 

Obsah stránek je také velmi závislý na nás - na rodičích. V této souvislosti bychom si měli uvědomovat, že Apla nejsou bezejmenní úředníci bez autentické každodenní konfrontace s autismem. Apla jsme my rodiče. Pokud si toto nebudeme uvědomovat, potom Apla nemá smysl a problematiku autismu přenechejme státu.

Apla není nic než název, razítko, hlavičkový papír - chcete-li. Obsahem Apla jsme my, rodiče dětí s autismem a Aspergerovým syndromem. Jedinou funkcí Aply je nabídnout jistou příležitost spolupráce pro všechny rodiče, jejichž společnou aktivitou lze implicitně dosáhnout lepšího postavení našich dětí a také prožití zábavnějšího života nás rodičů.

Část rodičů si toto stále neuvědomuje a čeká na jakousi spásnou pomoc zvenčí. Ta ale nepřichází a ani přijít nemůže, což jenom stupňuje jejich zármutek. Naštěstí jsou také rodiče jiní. Ti totiž vědí, že si především musí pomoci sami a současně vědí, že nejsou sami a vědomí jiných podobně jednajících lidí je posiluje. Jejich zkušenosti mohou být přínosem pro jiné rodiče a opačně. 

Od nových webových stránek si rovněž slibujeme otevřenou a kritickou diskuzi na téma činnosti asociace. Lepší zpětnou vazbu snad nelze mít. Směr a také náplň toho co děláme musí určovat rodiče. Plně si uvědomujeme, že hledání cesty je a musí být trvalým sporem. Negativní připomínky nevnímáme jako prohru, ale jako křižovatku a nalézání nového směru. Nemůžeme a nechceme se proměnit v uzavřenou sektu několika rodičů, i když by to bylo jednodušší.

Je důležité si uvědomit šíři autistického spektra. Pohled každého z nás je vždy ovlivněn naším konkrétním případem, konkrétním postižením našeho dítěte. Jenomže asociace musí hledat schůdný přístup ke všem případům. Věřte, že rozhodování je to vždy velmi těžké a samozřejmě nemusí mnoha rodičům vyhovovat. Velmi bychom si přáli, aby kritické příspěvky obsahovaly nápady, jak daný problém řešit. Hyperkritičnost bez sebereflexe, tak dobře známá z vesnických hostinců, nic nepřináší. Chceme diskutovat na jakékoliv téma, očekáváme ovšem, že diskutující budou přinášet inspiraci, kreativitu, smysl pro humor, nikoliv otravnou zapšklost.

Nezbývá než věřit, že úroveň stránek bude úrovní nás rodičů.

 
V dokonalé úctě Vojta

 
Komentáře

přidat komentář
 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.