home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

27

Dobrý začátek, špatný konec. Špatný začátek - ještě horší konec.

Poslání

Sdružení si klade za úkol působit jako profesionální mezičlánek mezi rozsáhlými aktivitami v rámci cílové skupiny (osoby s poruchou autistického spektra) a všemi ostatními institucemi zodpovědnými za příslušné programy v oblasti péče o osoby s poruchou autistického spektra (PAS). Cílem sdružení je zkvalitnit život lidem s PAS a postupně je integrovat do společnosti.

APLA-JM o.s. vyvíjí svou činnost především v těchto oblastech: raná péče, centrum PASPOINT, osobní asistenční služba ve volném čase, sociální rehabilitace, dobrovolnická služba, informovanost odborné a laické veřejnosti, školení odborníků a rodičů, spolupráce se školskými zařízeními, zájmové kroužky, letní pobyty, pravidelná setkávání rodičů, legislativa, atd.


Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. je nezisková regionální organizace působící především na území Jihomoravského kraje.

Sdružení chce dosáhnout postupného vybudování systematické a komplexní profesionální pomoci lidem trpícím PAS i jejich rodinám. Vytváří místní podporu projetkům spjatým s regionem Jižní Morava. V současné době již působíme nad regionálně a některé projekty realizujeme také na Slovensku.

Hlavním cílem organizace je zkvalitnění života lidí s PAS a jejich rodinám, což znamená zajištění komplexnosti, provázanosti celkové péče, ale především hledání možností jejich integrace.

Mezi dlouhodobé cíle občanského sdružení patří poskytnutí první pomoci celé rodině v období sdělení diagnózy (Centrum PASPOINT), dále práce s dětmi od jejich raného věku (raná péče), vybudování sítě osobní asistenční služby v rodinách dětí a dospělých s poruchou autistického spektra nebo poskytnutí intervencí v pozdějším věku v podobě sociální rehabilitace. Dále podporujeme a iniciujeme procesy změny v legislativě týkající se osob s PAS, pořádáme školení pro poskytovatele sociálních služeb osobám s PAS,  zajišťujeme vzdělávání a osvětovou činnost v oblasti autismu pro rodiče, pedagogy, další účastníky péče a pro laickou i odbornou veřejnost.

APLA-JM o.s. je poskytovatelem služeb sociální péče, sociální prevence a sociálního poradenství jako nedílné součásti všech poskytovaných služeb lidem s poruchou autistického spektra a jejich rodinám s cílem zlepšit kvalitu jejich života a umožnit jejich integraci.

Veškeré další informace můžete najít ve Stanovách ZDE nebo v Dokumentech pod názvem STANOVY.

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován přidat komentář
 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.