home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

5

Necháme-li věcem volný průběh, půjde to s nimi od desíti k pěti.

Počet vyučovacích hodin: 20

Pro koho je kurz určen: pedagogičtí pracovníci (pedagogové, speciální pedagogové, asistenti pedagoga, vychovatelé, řídící pracovníci škol) z MŠ a škol zřízených podle § 16 odst. 9, rodiče těchto dětí

Obsah kurzu je zaměřen na: děti s PAS předškolního věku a žáky s PAS s přidruženým různým stupněm mentálního postižení

Cíl kurzu: Naučit pedagogické pracovníky aplikovat metodiku strukturovaného učení při vzdělávání žáků s poruchou autistického spektra (PAS). Správně využít dostupné nástroje speciálně pedagogické diagnostiky k ohodnocení schopností, vědomostí a dovedností žáků s PAS, které lze využít při tvorbě individuálního vzdělávacího plánu (IVP). Využít metodiku strukturovaného učení při nácviku funkční komunikace, sebeobsluhy a volnočasových aktivit. Seznámit pedagogické pracovníky s možnostmi zvládání náročného chování žáků s PAS. Součástí kurzu je přímá práce s dětmi, pořízení videozáznamů, na jejichž základě bude vyhodnocena. Po přímé práci s dětmi vypracují frekventanti závěrečnou zprávu, ve které popíší svou práci. Naučí se zaznamenávat práci s žáky, vyhodnocovat záznamy a na jejich základě vytvořit osnovu pro individuální vzdělávací program.

Program:

Žáci s poruchami autistického spektra (PAS) – obecná problematika PAS, etiologie, výskyt, klasifikace, kazuistiky,…

Vzdělávání žáků s PAS - specifika přístupu při vzdělávání dětí a žáků s autismem, školská legislativa, metodika strukturovaného učení.

Aplikace metodiky strukturovaného učení při vzdělávání žáků s PAS – v jednotlivých třídách je prezentována metodika strukturovaného učení, konkrétní postupy využívané pro jednotlivé žáky, workshop je realizován ve skupinách

Práce ve třídách s edukačně hodnotícím profilem (EHP), zhodnocení výstupů a jejich konkretizace pro budoucí postup ve vzdělávání, tvorba zprávy.

Strukturované učení v jednotlivých oblastech vzdělávání - nácvik práce s dítětem, osvojení si obecných principů práce s žáky s PAS v praxi.

Závěrečné prezentace zpráv účastníků, konzultace a diskuse s lektory, využití získaných poznatků v praxi jednotlivých frekventantů.

Cena: 3.800,-

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.