home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

52

Žádný šéf nebude zaměstnávat člověka, který má ustavičně pravdu.

Po ukončení pilotního ověřování našich dvou kurzů určených pro lékařský i nelékařský personál zapracováváme připomínky. Tuto zpětnou vazbu máme od 60 účatníků kurzů, které jsme školili v loňském roce. Výsledkem projektu bude metodika, která se bude věnovat přípravě pacienta s autismem na zákrok.

Přihlaste sebe nebo svého lékaře na naše kurzy. V současné době registrujeme kurz u České lékařské komory a České stomatologické komory!!!! První část kurzu začíná 18.9.2014.

Včera jsme měli premiéru (17.4.2014). Školili jsme zdravotní sestry v rámci projektu Školení zdravotnickeho personálu v oblasti práce s pacienty s autismem. Vystupovaly: doc.MUDr.Hana Ošlejšková,Ph.D.,MUDr.Petra Hanáková, PhDr.Zuzana Makovská,Mgr.Jana Pejčochová.

Včera proběhla pracovní schůzka realizačního týmu projektu Školení zdravotnického personálu. Setkání proběhlo na ZŠ Štolcova,kde měli lékaři také zajištěnu prohlídku strukturovaných tříd. Přípravy vrcholí! Příští týden začínáme. Kurz je již zcela obsazen (plánujeme další).

Dnes jsme získali kladné stanovisko od České asociace sester, která vyhověla naší Žádosti o vydání kladného stanoviska profesní organizace se zařazení vzdělávací akce do kreditního systému vzdělávání.

V současné době dokončujeme spolu s Fakultní nemocnicí Brno kurzy určené pro zdravotnický personál - jak pracovat s pacienty s autismem. 1.kurz je určen pro zdravotní sestry a laborantky, 2.kurz je určen pro doktory. Neváhejte a nabídněte tyto kurzy svým doktorům, známým apod. Prosíme Vás o co největší šíření informací o těchto kurzech.

V dnešních dnech také dokončujeme naše nové kurzy zaměřené na práci lékaře a sestry s pacientem s autismem v rámci projektu Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem. Sledujte naše stránky a facebook, již brzy zveřejníme obsah, program, termíny.

V rámci projektu Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg.č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020 jsme měli dnes možnost fotit přímo na pracovištích v různých ambulancích v Dětské nemocnici.

11.3.2013 se uskutečnila v Dětské nemocnici FN Brno pracovní schůzka metodického týmu. Diskutovalo se nad obsahem kurzů, nad variantami publicity a také se rozdávaly další úkoly.

Od 1. ledna 2013 realizuje Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. spolu Fakultní nemocnicí - Klinkou dětské neurologie - projekt Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg. č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020.

Projekt vznikl z nutnosti zvýšit povědomí  lékařů a dalších pracovníků ve zdravotnictví o specifických potřebách pacientů s autismem a v tomto ohledu jim poskytnout potřebné informace. Nízká informovanost zdravotnických pracovníků vede mnohdy k neadekvátním reakcím vůči těmto pacientům i jejich rodinám. Ti pak často na lékařskou péči, která jim přináší řadu problémů, stres a frustraci, rezignují. Hlavním cílem je tedy systematicky pracovat na informovanosti zdravotnického personálu a tím zkvalitnit služby poskytované osobám s autismem a jejich rodinám.

Pro dosažení tohoto cíle budou vytvořeny dva třídenní vzdělávací kurzy - pro lékaře a zdravotní sestry, jejichž absolvování zvýší kompetenci pro práci s pacienty s autismem a jejich rodinami. To velmi výrazně zkvalitní přístup lidí s autismem ke zdravotní péči. Kurzy budou zaměřeny na zlepšení komunikace, nejmodernější trendy v diagnostice autismu, spolupráci s rodinou atd.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.