home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

2

Nic není tak snadné, jak se zdá.

Vyrazte s námi na první sobotní výlet v tomto šk. roce, tentokrát se podíváme do jeskyně Pekárna.

 Tak je tu konec školního roku a nás čeká poslední sobotní výlet. Neznamená to však, konec výletů počas léta. Od července rozjíždíme LETNÍ AKTIVITY, které budou probíhat každou středu až do konce srpna.

Informace k zájmovým kroužkům a sobotním výletům, které pro Vás chystáme na školní rok 2012/2013, budou zveřejněny 30. srpna 2012.

Sobotní výlety jsou jednou z volnočasových aktivit nabízenou APLA-JM pro lidi s PAS. Zpravidla výlety probíhají každou třetí (někdy čtvrtou) sobotu v měsíci v průběhu školního roku. Na programu je buď nějaká procházka v blízkém okolí Brna, nebo aktivita (např. návštěva krytého bazénu). Výlet trvá cca 6-7 hodin a někdy ujdeme i 10 kilometrů :) (někdy méně). V minulosti jsme např. navštívili lednický minaret, kohoutovický aquapark, zahradní železnici v Drásově, Depo v Maloměřicích a další zajímavá místa.

Každý z klientů je ve dvojici s dobrovolníkem APLA-JM, dobrovolník dohlíží na bezpečí klienta a po dobu výletu se mu plně věnuje1. Sobotního výletu se mohou účastnit jak lidé s PAS, tak i jejich rodinní příslušníci (sourozenci, rodiče).  APLA-JM si vyhrazuje právo na výběr dobrovolníka pro klienta. Klient má právo výběr dobrovolníka APLA-JM odmítnout. APLA-JM se snaží k výběru vždy přistupovat s ohledem na přání klienta (konečné rozhodnutí ovšem náleží APLA-JM). 

Informace k přihláškám do sobotních výletů:

Do sobotních výletů je nutné se přihlásit na začátku školního roku v řádném termínu vyhlášeném APLA-JM (tzn. stejně jako kdybyste se přihlašovali do jakéhokoliv jiného kroužku). Ti, kteří se přihlásí, budou v průběhu roku mejlem informováni o jednotlivých výletech, o tom kam se jde, v kolik a kde je sraz. Pro přihlášené neplatí, že se musí účastnit všech výletů, platí pro ně to, že se stanou odběrateli elektronických informací o výletech a již bude na nich, jestli se do konkrétního sobotního výletu přihlásí. Předpokladem pro přihlášené je, že mají zájem účastnit se v průběhu školního roku sobotních výletů. 

Pokud někdo nestihne podat přihlášku v uvedeném termínu, je možné se přihlásit (a samozřejmě i odhlásit) v průběhu celého školního roku, vždy ale s předstihem, a to minimálně 3 týdny před výletem. Pokud nestihnete podat přihlášku 3 týdny před výletem, bude možné se účastnit výletu až v dalším měsíci. 

Přihlášku ke stažení naleznete v příloze celého článku. 

Využili jsme nabídky Českých drah a uspořádali pro členy Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM výlet historickým motorovým vlakem do Lednice. Na své si přišel každý, kdo se zajímá o dopravu a dopravní historii. Cestující mohli během jízdy navštívit kabinu strojvedoucího a zeptat se jej na vše, co je zajímalo. Čas mezi příjezdem a odjezdem motorového vláčku z Lednice zpět do Brna využil každý podle svých představ. Účastníci výletu si mohli vybírat z nabídky různorodých atrakcí, které Lednicko-valtický areál nabízí. Někdo se šel podívat na minaret, další si prohlédl akvária nebo navštívil Lednický zámek.

Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli výlet realizovat.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.