home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

119

Je-li zakázáno přístroj rozebírat, rozsype se sám od sebe.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA JM o.s. pořádá po loňské úspěšné premiéře další ročník workshopů Náramek přátelství pro autismus

Chcete se naučit populární rukodělnou techniku náramků přátelství? Zajímá vás, jak netradičním způsobem podpořit neziskovou organizaci Asociaci pomáhající lidem s autismem APLA JM o.s, která pomáhá lidem s autistmem a jejich rodinám v našem kraji?

Jako symbol autismu se po celém světě používá motiv skládanky puzzle (většinou čtyřbarevné) nebo barevná stužka s tímto motivem. Patří mezi ostatní stužky, které upozorňují na závažné zdravotní problémy (např. růžová stužka symbolizuje rakovinu prsu).

Nošením této barevné stužky můžeme jednoduše vyjádřit sounáležitost s lidmi trpícími autismem a s jejich rodinami.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA JM o.s pořádá letos již podruhé workshopy, na kterých se můžete naučit techniku náramků přátelství, která vychází z drhání, a uvázat si náramek přátelství pro autismus.

Uzlík za uzlíkemAPLA - Jižní Morava vyhlásila v lednu 2010 akci Náramek přátelství pro autismus. Zeptali jsme se autorky nápadu, Heleny Tesařové, co tomu všechno předcházelo.

Co jsou vlastně náramky přátelství?

Náramky přátelství jsou barevné pásky, které se nosí většinou na zápěstí. Vyrábí se různými technikami a z různých materiálů (příze, korálky, kůže…). Asi nejrozšířenější jsou náramky přátelství uzlíkované (drhané) z barevných bavlnek a právě ty se vyrábějí v rámci našeho projektu Náramek přátelství pro autismus.

1. workshopPrvní náramkový workshop se konal v kanceláři APLA-JM.

Na workshop přišlo celkem devět zájemců, kteří se pod vedením lektorky Heleny Tesařové seznámili se základy náramkové techniky. Celé setkání proběhlo v příjemné atmosféře.

Uvnitř článku najdete několik fotografií, jejich autorkou je Helena Tesařová.

2. workshopV rámci akce Náramek přátelství pro autismus se dne 20. února 2010 konal v pořadí již druhý workshop s výukou techniky náramkování. Pro tento náramkový workshop jsme využili tradiční sobotní termín setkání Café v Technickém Muzeu.

Tento workshop měl celkem dvanáct účastníků. Mezi nimi byli začátečníci i pokročilí v technice náramky přátetelství. Setkání bylo velmi příjemné a protáhlo se nad původně plánovaný čas.

Uvnitř článku najdete fotky z akce od Martina Kučireka.

Letos se již potřetí bude 2. dubna připomínat Světový den informovanosti o autismu (World Autism Awareness Day), který vyhlásila v roce 2008 Organizace spojených národů.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. při této příležitosti pořádá časově neomezenou akci s názvem Náramek přátelství pro autismus.

Autistický náramek, realizace Helena Tesařová, foto: Ján Kukučka

Svoji podporu a přátelství lidem s autismem můžete vyjádřit:

  • uvázáním a darováním náramku neziskové organizaci APLA-JM o.s.,
  • uvázáním a darováním náramku přátelství komukoli jinému,
  • nošením náramku přátelství,
  • zakoupením náramku v APLA-JM,
  • připojením se mezi fanoušky projektu na Facebooku.
 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.