home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

37

Každá skrytá vada se nakonec odhalí.
V rámci osvětové činnosti věnoval veřejný ochránce zvýšenou pozornost zákonům tvořícím tzv. sociální reformu a připravil informační letáky, které formou otázek a odpovědí srozumitelně radí občanům, jak využít možností, které sociální systém nabízí. Letáky lze nalézt na webových stránkách veřejného ochránce práv, nejsnáze jsou dostupné z odkazu:
 
Průkaz osoby se zdravotním postižením nahradí průkaz mimořádných výhod osvědčujících stupeň zanikajícího institutu „mimořádné výhody“. Existující papírové kartičky TP, ZTP a ZTP/P budou nahrazeny průkazem osoby se zdravotním postižením, který zažité zkratky přebírá. 
 
Aplikace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR „Elektronické formuláře“ Vám usnadní komunikaci s orgány státní správy a pověřenými úřady. Najdete zde formuláře (žádosti a potvrzení), které můžete přímo vyplnit na PC, ukládat je a tisknout. Vybrané formuláře je také možné podat elektronicky podepsané elektronickým podpisem vytvořeným na základě kvalifikovaného certifikátu nebo je možné je odeslat pomocí systému datových schránek.
 

Od letošního ledna došlo v rámci tzv. sociální reformy k řadě legislativních změn v sociální oblasti. Přehled toho nejdůležitějšího najdete na webu MPSV: http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/. Stránky jsou přehledně členěny do kategorií podle témat Jednotné výplatní místo, Karta sociálních systémů, Rodičovský příspěvek, Nezaměstnanost, Podpora OZP a Státní úředník. Každý se zde může seznámit s hlavními novinkami platnými od ledna 2012, které jsou popsány srozumitelnou, jednoduchou formou. Konkrétní změnu v sociálním systému představují také jednotlivá krátká videa. Pro tazatele je k dispozici infolinka 844 844 803, kde jsou pracovníci Call centra Úřadu práce ČR připraveni zodpovědět dotazy i v souvislosti se sociální reformou.

Doporučujeme zejména seznámit se se záložkami Podpora OZP a Rodičovský příspěvek, které informují o změnách v příspěvku na péči, nových dávkách pro OZP (příspěvek na mobilitu a zvláštní pomůcku), čerpání peněžité pomoci v mateřství a rodičovském příspěvku.
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR (MPSV) v Karlových varech zahajuje sérii kulatých stolů věnovaných sociální reformě. Během následujících týdnů se ve všech krajských městech uskuteční semináře, na nichž odborníci MPSV a Úřadu práce ČR účastníkům představí hlavní změny, jež začnou platit od ledna příštího roku. Zároveň resort spouští nový web nazvaný Sociální reforma - změny 2012, kde lze najít informace o všech důležitých změnách připravovaných v sociální oblasti.
 
Tiskovou zprávu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR k této akci najdete ke stažení ve formátu PDF v příloze tohoto článku.

Od ledna příštího roku vzniknou nově pouze dvě dávky, a to příspěvek na mobilitu a příspěvek na zvláštní pomůcku. Systém administrace a samotná výplata těchto dávek bude zajištěna na jednom místě v rámci Úřadu práce ČR, resp. jeho krajských poboček.

Pro koho jsou určeny?
Průkazy jsou určeny občanům starším jednoho roku s těžkým zdravotním postižením (uvedeným v příloze č. 2 k vyhlášce č. 182/1991 Sb.), které podstatně omezuje jejich pohybovou nebo orientační schopnost. Podle druhu a stupně postižení jsou poskytovány mimořádné výhody I. III. stupně (I. průkaz TP, II. průkaz ZTP, III. průkaz ZTP/P).

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.