aktuálně

Informace

Právě jste navštívili stránky věnované projektu ZAMĚSTNÁVÁNÍ LIDÍ S AUTISMEM. Prostřednictvím těchto stránek vás pravidelně informujeme o stavu realizace projektu. V případě, že máte jakékoli nápady nebo připomínky k těmto stránkám, napište nám je na adresu projekt@apla-jm.cz .

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Rádi bychom Vás vyzvali k účasti na projektu Zaměstnávání lidí s autismem. Veškeré informace naleznete na odkazu ZAMĚSTNÁVÁNÍ LIDÍ S AUTISMEM - VÝZVY.

Vážení rodiče,

Projekt Zaměstnávání lidí s autismemregistrační číslo CZ.1.04/3.3.05/31.00241, si za svůj cíl vytýčil nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s poruchou autistického spektra (první cílová skupina), aby byli tito lidé umístitelní na trh práce, a aby byli vytipovanými zaměstnavateli přijímání a akceptování. Tento stěžejní cíl povede ke zkvalitnění života osob s PAS, což znamená, že se zvýší možnost jejich integrace, či úplného začlenění se do společnosti. Osoby z první cílové skupiny budou vybírány pro projekt ve spolupráci se Speciálně pedagogickým centrem.

Projekt Zaměstnávání lidí s autismem se však týká i druhé cílové skupiny, t.j. osob, pobírající Příspěvek na péči o osobu blízkou.

Od 10. 5. 2010 bude probíhat bilanční diagnostika, která se týká přihlášených osob z druhé cílové skupiny - osob pečující o osoby blízké. Bilanční diagnostika, která je jednou z aktivit projektu, je poradenský proces, který s využitím komplexních odborných diagnostických metod zjistí co nejvhodnější využití schopností, dovedností, zájmů a motivace osob z cílových skupin pro jejich co možná nejoptimálnější začlenění na trh práce.

Testování bude probíhat formou skupinové a individuální konzultace s odborníky. Výstupem bude kariérový plán, na základě kterého budou tři osoby z druhé cílové skupiny po rekvalifikaci zaměstnáni Asociací pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s. (úvazek 0,3). Zbylým osobám z druhé cílové skupiny se APLA - JM o.s. pokusí v rámci projektu (za pomocí příspěvků na mzdy včetně odvodů) sehnat u externích zaměstnavatelů pracovní místo (úvazky 0,5).

Máte-li zájem se tohoto projektu zúčastnit, pošlete nám prosím do 10. 5. 2010 motivační dopis a svůj životopis. Motivačni dopis včetne svého životopisu můžete posílat e-mailem na adresu nemcakova@apla-jm.cz nebo na adresu: Asociace pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s., Projekt Zaměstnávání lidí s autismem, Fügnerova 30, Brno 613 00.

Data, která nám zašlete, nebudou v souladu s § 5 odst. 5 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů v platném znění, zneužita k jiných účelům. Budou sloužit pouze pro účel projektu.

Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.