home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

120

Vytvořte systém, který pochopí i blbec a nikdo jiný než blbec ho nebude chtít používat.

Rádi bychom touto formou zveřejnili nové odkazy na kreativní tvorbu autistického básníka a hudebníka Pavla Hlušičky, který vystupuje pod pseudonymem Mnoháček Zgublačenko. Jeho záměrem je nalézt lidi, kteří mají stejný cíl jako on sám - rozvíjet vlastní tvorbu a navazovat další spolupráci s novými lidmi po celé republice. K tomuto účelu dle slov autora slouží následující odkaz, který je na soutěž, do které se autor sám přihlásil. Více informací o projektu naleznete po rozkliknutí přiloženého odkazu http://www.csmauspech.cz/.

Ahoj všem.
Jsem moc rád, že dnes jsou k dispozici tyto stránky a mnohé jiné na internetu. Ve věku 34 let mi byl diagnostikován jako High Functioning Autism. Rodiče neměli tušení, co se mnou je a tak mne bili, udělovali zákazy a trestali až je zvali do školy, aby mne tak nebili, že mám modřiny, a já nikdy nepochopil za co. Nikdy jsem neměl přátelé a když nějaké ano, tak jsem o ně rychle přišel. Základní škola nebyl problém kromě literatury, dějepisu a tělocviku. Střední školu jsem asi zvládl jen díky revoluci. Za to nástavbové studium zcela bez problémů, protože bylo technického směru zaměřené přímo na to, co mne celou dobu zajímalo a zajímá dodnes. Do školky jsem chodil jen pár týdnů, protože jsem si nedokázal hrát s ostatními. Nikdy jsem nezapadl do žádného kolektivu a vždy jsem byl spíše středem posměchu i šikany - Outsider

"Pokračujem v písaní o mojom živote s AS. Na psychologie.cz vyšiel prvý diel seriálu, kde rozprávam o období štúdia na vysokej škole. Bude to príbeh plný emócií a to vraj majú čitatelia radi, tak dúfam, že sa vám to bude páčiť :-)".  Ľuba Heinzlová

Přečtete si ho zde.

Aspergerův syndrom je neviditelný, i přesto existuje ANEB rozhovor s Lubou Heinzlovou.

Přečtěte si na http://stisk.blog.idnes.cz/c/179182/Aspergeruv-syndrom-je-neviditelny-i-presto-existuje.html

Kniha autistického spisovatele Daniela Kováče "Planéta zla" je kritikou lidstva a jeho chování vůči ostatním živočišným druhům . V tomto  příběhu hrají lidé (na rozdíl od konvenčních sci-fi) zápornou roli. Dovídáme se v ní, že netvory není třeba hledat v hlubinách vesmíru, ale spíše v nás samých.

Knížka vybízí k zamyšlení nad lidskou povahou, je možné ji zařadit mezi filosoficky laděné sci-fi. "Pokud se nám zdá budoucnost popsaná v této knize příliš krutá, jsme to my, kteří ji můžeme svým současným přístupem k přírodě a ostatním živočišným druhům změnit," řekl při představení knihy její autor.

Autistický básník a hudebník, který vystupuje pod pseudonymem Mnoháček Zgublačenko, nedávno spustil webstránky nazvané Modré hravo. Na stránkách naleznete autorovy texty, básně, písně i kresby, nechybí ani informace o autorovi a jeho projektech. Stránku Modré hravo najdete tady: www.zgublacenko.cz.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.