home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

139

Vždycky usne dřív ten, který chrápe.

V prostorách kanceláře APLA - JM o.s. je k dispozici knihovna, kde můžete objevit řadu zajímavých titulů, které vám mohou posloužit jako inspirace nebo nástroj k řešení problémových situací. Jejich kompletní seznam je uveden v příloze, stačí si jej jen rozkliknout a po telefonické či emailové domluvě si příslušnou publikaci vyzvednout.

Vážení přátelé, milí rodiče.

  
Asociace pomáhající lidem s autismem Jižní Morava (APLA JM ) vstupuje do osmého roku své existence. Při úvahách o prošlém roce se mi neodbytně vybavuje dvacáté výročí od tzv. Sametové revoluce . Vidím určitou paralelu.
 
Přečetl a vyslechl jsem mnoho vyjádření občanů na toto téma. Spektrum názorů je jak známo, od zcela negativních, až po velmi pozitivní. Sám patřím k té jednoznačně pozitivně orientované části společnosti.
 
Asi jsem měl to štěstí, že jsem si nepředstavoval, že se mávnutím kouzelného proutku probudím v nové, ideální, bezproblémové společnosti, kde lidé, kteří mne dosud obklopovali  budou přeměněni v andělské bytosti. Popravdě řečeno, obával jsem se mnohem hlubších ekonomických i sociálních otřesů. Avšak stačilo mi jediné - žít ve svobodné části světa. A to mně vyšlo. Škoda, že to nebylo dřív. To ostatní bylo, je a bude pouze na mně. Samozřejmě se svobodou plně přijímám zodpovědnost sám za sebe a svoji rodinu.

Dne 27.12.2009 od 15 hod. se v Katedrále Sv.Petra a Pavla v Brně na Petrově uskutečnil vánoční koncert, pořádaný politickou stranou VĚCI VEŘEJNÉ. Součástí tohoto koncertu byla i sbírka ve prospěch Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.

Podpořit nás můžete prostřednictvím finanční podpory našich aktivit. Číslo účtu: 2200644205/2010 - účet pro veřejnou sbírku.

Za poskytnutý dar s Vámi uzavřeme darovací smlouvu.

Za Váš poskytnutý dar Vám také nabízíme:

- poděkování na našich stránkách a facebooku

- možnosti kontroly užití darovaných prostředků

- prezentaci podpory na rozných akcích APLA-JM o.s.

Dar pro APLA-JM o.s. můžete poslat také prostřednictvím projektu on-line dárcovství Darujme.cz:

Chci darovat organizaci: Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.
nebo ,- Kč

Výhody Darujme.cz pro dárce:

  • Transparentnost: registrovat se mohou jen ty neziskové organizace, které pravidelně uveřejňují výroční zprávu.
  • Jednoduchost: stačí pár kliknutí myší – nikdy nebylo on-line dárcovství tak jednoduché!
  • Bezpečnost: platby jsou maximálně zabezpečeny.

Jestliže jste se rozhodli pro materiální pomoc, informace najdete zde.

V případě, že jste se rozhodli pro jakoukoliv formu podpory naší organizace, velmi Vám děkujeme!

Politická strana VĚCI VEŘEJNÉ pořádá 27.12. 2009 v 15 hod. v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově vánoční koncert, jehož součástí bude sbírka ve prospěch Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.

Program koncertu je k nahlédnutí zde. Pozvánku najdete také na poslední straně listopadového čísla časopisu Věcí veřejných.

Za vedení Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o.s. bych Vás rád srdečně pozval k účasti na této vyjímečné akci!

Roman Turský

V období od února do června 2010 se uskuteční druhý cyklus Podpůrné skupiny pro rodiče dětí s autismem. Jedná se o pravidelná setkávání v uzavřené skupině cca 10 rodičů, moderované psycholožkou Mgr. Zuzanou Masopustovou. V případě, že Vás tato nabídka oslovila a myslíte si, že Vám časové možnosti dovolí rezervovat si pro setkávání středeční večery, zašlete mi co nejdříve na e-mailovou adresu zuzana.masopustova@gmail.com základní informace o sobě (e-mail, telefon, stáří dítěte).

 

V Kalendáři akcí byly přidány informace o benefičních koncertech ve prospěch autistů na Petrově v Brně. První bude 12.12.2009 a jeho výtěžek bude věnován o.s. AUT. Druhý se bude konat 19.12.2009. 

Ing. Oldřich Vojta a Roman Turský se 7. prosince 2009 setkali s volebním lídrem strany Věci veřejné pro Jihomoravský kraj, MUDr. Martinem Janem Stránským. V  hodinové diskuzi představili Dr.Stránskému činnost sdružení, jeho historii a vize do budoucna.

MUDr.Stránský je neurolog, a proto rozumí problematice autismu. Nebylo tedy nutné mu zdlouhavě vysvětlovat problémy, které provází život lidí s autismem a jejich rodin. Možná i z tohoto důvodu byl tento rozhovor pro nás velmi zajímavý a inspirující. A možná také proto, že jsme vůbec nemluvili o politice, ale o autismu, lidech s autismem a lidech kolem nich. I když... Jak víme, vše souvisí se vším...

Výstupem z tohoto setkání byl příslib možné budoucí spolupráce. MUDr. Stránský působí střídavě v USA a ČR a je velmi vytížen. Přesto přislíbil, že zkusí vymyslet možnost, jak být naší organizaci prospěšný. Budeme se těšit na případná další setkání i možnou spolupráci.

Mezi volnočasové aktivity, které APLA - JM o. s. pořádá, patří oblíbené sobotní výlety. Proto je pro vás připravujeme i na 2010. Věříme, že budete spokojeni nejen s programem, ale i s vlastní náplní jednotlivých výletů.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.