home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

13

Když se zdá, že se nám začíná dařit, zcela jistě jsme něco přehlédli.

 

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s. realizuje u příležitosti Světového dne informovanosti o autismu (WAAD -  World Autism Awareness Day) v souladu s výzvou Rezoluce OSN INFORMAČNÍ KAMPAŇ WAAD 2010.

Generální mediální partner kampaně - Rádio Petrov - www.radiopetrov.com     

                                                                          

Jako soubory ke stažení nabízíme několik článků, které přibližují  život s autismem. Tentokrát ovšem nikoliv z pohledu specialistů a odborníků, ale z pohledu těch nejbližších, rodičů dětí trpících autismem. 

Další příspěvky, reakce a postřehy rodičů o životě s autismem můžete najít v DOKUMENTECH - ARCHÍV - PŘÍSPĚVKY RODIČŮ.

Pozor! Už posedmé je tu Sendvič.

APLA-JM o.s. byla opět oslovena organizátory internetové hry Sendvič, při níž budete moci prověřit svoje logické uvažování a schopnost luštit šifry. Při hře využijete i svůj všeobecný rozhled a schopnost hledat informace. Celá hra se odehrává pouze na internetu, proto s ní nejsou žádné náklady. Více informací najdete na této adrese: http://sendvic.gdi.cz

 

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o. s.
ve spolupráci s občanským sdružením AUT
pořádá


MEZIOBOROVOU KONFERENCI
JAK SE ŽIJE LIDEM S AUTISMEM V JIHOMORAVSKÉM KRAJI


pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška
Termín konání: 30. březen 2010, od 8:30 18:00
Místo:
Kancelář veřejného ochránce práv v Brně


 

Letos se již potřetí bude 2. dubna připomínat Světový den informovanosti o autismu (World Autism Awareness Day), který vyhlásila v roce 2008 Organizace spojených národů.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. při této příležitosti pořádá časově neomezenou akci s názvem Náramek přátelství pro autismus.

Autistický náramek, realizace Helena Tesařová, foto: Ján Kukučka

Svoji podporu a přátelství lidem s autismem můžete vyjádřit:

  • uvázáním a darováním náramku neziskové organizaci APLA-JM o.s.,
  • uvázáním a darováním náramku přátelství komukoli jinému,
  • nošením náramku přátelství,
  • zakoupením náramku v APLA-JM,
  • připojením se mezi fanoušky projektu na Facebooku.

Jako text ke stažení přikládáme článek od lékaře Jana Šuly, který se pokouší integrovat alternativní léčebné postupy a klasickou medicínu.

V příloze přikládáme článek o lidech s autismem a savant syndromem. Lidé se savant syndromem jsou v určité oblasti geniální, dokážou bez problémů spočítat obrovské čísla, mají fenomenální paměť nebo dechberoucí výtvarné schopnosti.

Rádi bychom touto cestou poděkovali politické straně Věci veřejné, především pak místopředsedovi strany magistru Josefu Dobešovi, za navýšení vybrané částky z benefičního koncertu, který se uskutečnil 27. 12. 2009 v kostele sv. Petra a Pavla v Brně.

Šek s konečnou částkou na 11.400,- Kč byl předán 14. 1. 2010 v prostorách APLA-JM o.s. za účasti magistra Josefa Dobeše, jeho rodiny a pana Romana Turského, statutárního zástupce APLA-JM o.s.  

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s. byla požádána o zveřejnění informací k projektu CHERISH. Cílem tohoto projektu je zlepšení diagnostiky mentální retardace u dětí ve východní Evropě a střední Asii prostřednictvím genetické charakteristiky s využitím bioinformatiky a statistiky.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.