home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

82

Kouř z cigarety vám jde přímo do očí, úměrně tomu , jak moc vám to vadí.

Jak jsem se mámy ptala, jestli mě něco bolí je nová česká knížku oautismu, která vyšla vlastním nákladem autorky.Jedná se o skutečný příběh autistické slečny Marianky, její rodiny adalších rodin dětí s autismem.

Vyprávění se svým typickým černočerným humorem sepsala a sezbírala EvaLinhartová, maminka Marianky. Jedná se o autentické texty, které vzniklypůvodně jako jakási forma terapie, sdílení mezi rodiči dětí na autistickém spektru.

První díl knihy je věnován rodičům autistických dětí, kteří se s menšími či většími obtížemi vyrovnávají s psychickou zátěží pramenící z nelehké životní situace.

DÍL I. Perpetuum autile: mozaika nevšedních zážitků rodičů "autíků" otevírádveře do zákulisí "autisvěta". Mix naděje, zoufalství, pocitů viny zvlastního selhání je okořeněn humorem autorky, matky autistické Marianky.

Následující DÍL II. - Marianka sděluje: třináctiletá Marianka vám svým nezaměnitelným způsobem vysvětlí, co je a co nenídůležité a proč je divné, že nejste jako ona.

Dne 13. 11. 2010 odvysílala TV Nova  reportáž o jedné z našich klientek, která se dostala do závažné situace - viz článek TISKOVÁ ZPRÁVA APLA - JM A REPORTÁŽ TV NOVA. Prostřednictvím následujího odkazu můžete avizovanou reportáž zhlédnout. Jedná se zhruba o 11 minutu celého vysílání.

http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-13-11-2010.html?s=0

V sobotu 13. listopadu byly v prostorách PdF MU k vidění dokumenty o životě s autismem. Této příležitosti využili zájemci z řad rodičů, studentů, odborníků, pedagogů, osobních asistentů, dobrovolníků, ale také laické veřejnosti. Vysoká účast potvrdila vzrůstající zájem o informace z této oblasti. 

V dopoledních projekcích jsme se seznámili s podmínkami života rodin s dětmi s PAS v Číně a mohli je pak porovnat s péčí o děti i dospělé osoby s PAS v České republice, konkrétně v Praze. Odpolední blok byl věnován pohledu do života dospělých lidí  se savant syndromem, tedy lidí s geniálními schopnostmi. Filmy nás seznámili s Kimem Peekem, který se stal predobrazem slavného Rainmana a Danielem Tammetem, dospělým mužem s Aspergerovým syndromem. Měli jsme tak možnost porovnat úskalí života osob s autismem v raném i dospělém věku, problémy lidí s dětským autismem i Aspergerovým syndromem.

Paní Pokludová, maminka chlapce s nízko funkčním autismem, se s námi podělila o své zkušenosti s využíváním kompenzačních pomůcek  pro svého Adámka.

Prezentace je ke stažení zde.

Využili jsme nabídky Českých drah a uspořádali pro členy Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM výlet historickým motorovým vlakem do Lednice. Na své si přišel každý, kdo se zajímá o dopravu a dopravní historii. Cestující mohli během jízdy navštívit kabinu strojvedoucího a zeptat se jej na vše, co je zajímalo. Čas mezi příjezdem a odjezdem motorového vláčku z Lednice zpět do Brna využil každý podle svých představ. Účastníci výletu si mohli vybírat z nabídky různorodých atrakcí, které Lednicko-valtický areál nabízí. Někdo se šel podívat na minaret, další si prohlédl akvária nebo navštívil Lednický zámek.

Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli výlet realizovat.

Medical Fair / Rehaprotex 2010

I v letošním roce jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu Medical Fair Brno Central Europe/Rehaprotex 2010. Prezentovali jsme zde činnost našeho občanského sdružení a účastnili se osvětové akce Pro Váš úsměv.

V rámci programu Pro Váš úsměv jsme uspořádali Interaktivní setkání APLA-JM s veřejností. Účelem tohoto setkání bylo oslovit lidi, kteří se zajímají o autismus nebo kterí o této problematice zatím moc nevědí. Přišli rodiče dětí s PAS, odborníci i studenti. Bohužel nám technika vypověděla veškeré služby, tudíž se nemohlo uskutečnit plánované promítání filmu Mě přinesl čáp.  Věříme, že příležitost pro promítání filmu se ještě najde.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.