home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

87

Elektrický motor se vždy roztočí špatným směrem.
 Zveme Vás na konferenci:
 JAK SE ŽIJE LIDEM S AUTISMEM V JIHOMORAVSKÉM KRAJI
 POD ZÁŠTITOU HEJTMANA JIHOMORAVSKÉHO KRAJE
 Mgr. MICHALA HAŠKA
 30.března 2010 v sídle Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně
 
Děkujeme:
MEDAC spol. s r.o., Rádio Petrov, Krajský úřad JMK, Knihkupectví Portál, Katedra výtvarné výchovy PdF MU, Prodejna literatury FELIS, PdF MU, Krajský úřad JMK - odbor zdravotnictví,Statutární město Brno, Ženský vzdělávací spolek, NVAC, s.r.o., VESNA, Hudební škola Bandista, Bujo Brothers

Imaginativní animovaný sci-fi film Jak se Aleš potkal s Harry Potterem, který natočil Aleš Koudela, mladý muž s autismem, můžete najít na stránce občanského sdružení Inventura.

http://inventura.org/.... 

Zdařilý dokument České televize na téma poruchy autistického spektra přibližuje způsob, jakým lidé s PAS vnímají svět kolem sebe; upozorňuje na problémy, kterým čelí a zároveň popisuje terapeutické metody, které jim pomáhají lépe zvládat nástrahy běžného života a efektivněji komunikovat se svým okolím. Film naleznete v přiloženém linku.

http://www.ceskatelevize.cz/....
 

Realizace projektu Zaměstnávání lidí s autismem byla ke dni 29.2.2012 podle harmonogramu ukončena.

Název projektu: Zaměstnávání lidí s autismem

Registrační číslo: CZ.1.04/3.3.05/31.00241 

Identifikace operačního pragramu a výzvy:

Číslo operačního programu: CZ 1.04

Název operačního programu: OP Lidské zdroje a zaměstnanost

Číslo globálního grantu: CZ. 1.04/3.3.05

Název globálního grantu: Integrace sociálně vyloučených skupin na trh práce

Číslo prioritní osy: 4.3

Název prioritní osy: Sociální integrace a rovné příležitosti

Číslo oblasti podpory: 4.3.3

Název oblasti podpory: Integrace sociálně vyloučených skupin na trh práce

PROJEKT ZAMĚSTNÁVÁNÍ LIDÍ S AUTISMEM JE FINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ EVROPSKÉHO SOCIÁLNÍHO FONDU V ČR PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR

Popis projektu


Hlavním cílem projektu je především zvýšit kvalitu života osob s poruchou autistického spektra a podpořit osoby pečující o osobu blízkou. Zvýšení kvality života znamená především podporu jejich integrace, případně plného začlenění do společnosti, čehož bude dosaženo umístěním cílových skupin na trh práce.

Cílové skupiny


Osoby s poruchou autistického spektra - Tato cílová skupina bude kontaktována prostřednictvím APLA-JM o.s. a prostřednictvím Speciálně pedagogického centra.

Osoby pečující o osobu blízkou - Osoby pečující o osobu blízkou, v případě tohoto projektu o osobu s poruchou autistického spektra (PAS), budou kontaktovány především prostřednictvím zaměstnanců a členů APLA-JM o.s., prostřednictvím poskytovatelů sociálních služeb v Jihomoravském kraji, spolupracujících organizací a prostřednictvím publicity projektu. Na výběru účastníků projektu se bude podílet APLA-JM o.s. a spolupracující organizace z řad poskytovatelů sociálních služeb.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, součást aktivit Informační kampaně WAAD 2010 APLA-JM o.s., se uskuteční 2. dubna v prostorách sídla sdružení na ulici Fügnerova 30 v Brně Černých polích v době od 8.00 do 17.00 hodin. Můžete se zde seznámit s historií sdružení, jeho činností, projekty a záměry. Uvidíte jak se tvoří Náramek přátelství pro autismus, prohlédnete si výtvarné a keramické práce dětí, které navštěvují výtvarný a keramický kroužek.

Na setkání s Vámi se těší zástupci sdružení, zaměstnanci a dobrovolníci.

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, o.s. ve spolupráci s Rytmus, o.s. a Inclusion Interantional Vás zvou na seminář Vzdělávání dětí s mentálním postižením v inkluzívním prostředí. Tento seminář se bude konat ve dnech 23. a 24. dubna 2010 v Brně v hotelu Santon (Přístavní 38, http://www.santon.cz).

Seminář se bude věnovat tématu inkluzívního vzdělávání dětí s mentálním postižením, jehož cílem bude rodičům objasnit součastnou situaci v České republice a rovněž předat příklady dobré praxe. Seminář se bude věnovat i legislativě a řešení konkrétních situací. Určitě zde bude dostatek prostoru na diskuzi a předání vlastních zkušeností. Rodičům bychom chtěli tímto také dodat odvahy a podpořit je v "boji" za inkluzi. Seminář je zaměřen především pro rodiče, kteří řeší otázku umístění svého dítěte do mateřské školy či základní školy.

Občanské sdružení APLA - JM o.s.ve spolupráci s občanským sdružením AUT pořádají MEZIOBOROVOU KONFERENCI "JAK SE ŽIJE LIDEM S AUTISMEM V JIHOMORAVSKEM KRAJI".

Cílem konference, na kterou je zaregistrováno 289 účastníků, je nastínit současnou situaci v jednotlivých oblastech - školství, zdravotnictví a oblasti sociální v regionu, poukázat na příklady dobré praxe v péči o osoby s autismem, ale především zvýšit povědomí laické i odborné veřejnosti o problematice života s poruchou autistického spektra a napomoci tak těmto lidem i jejich rodinám k začlenění do společnosti.  

Více informací o pořádané konferenci najdete v přiloženém souboru.

Základní škola Brno Štolcova 16 pořádá ve středu 31. 3. 2010 Den otevřených dveří.

Dne 31. března 2010 bude  od 12.00 do 15.00 hodin ZŠ Štolcova otevřena pro veřejnost.

Prohlídky budou začínat v každou celou hodinu, první prohlídka se uskuteční ve 12 hodin, poslední ve 14 hodin.

Informační kampaň WAAD 2010 podporují:

 • Bujo Brothers www.bujobrothers.wz.cz záznam konference
 • Hejtman JMK Mgr. Michal Hašek záštita konference
 • Hudební škola Bandista - grafika, tisk materiálů
 • Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU www.muni.cz/pdf - realizace Výtvarných dílen ZŠ Štolcova
 • Krajský úřad JMK zázemí pro výstavu Jak se žije lidem s autismem v Jihomoravském kraji
 • Knihkupectví Portál www.portal.cz doprava publikací
 • Krajský úřad JMK odbor zdravotnictví www.jmk.cz
 • MEDAC s.r.o. www.alcina.czfinanční podpora akce
 • NVAC, s.r.o. www.nvac.cz- tisk propagačních materiálů
 • Primátor statutárního města Brna Bc. Roman Onderka záštita výstavy Knihovna poníků
 • Prodejna literatury FELIS, PdF MU www.knihkupectvi-felis.cz zajištění prodeje knih
 • Rádio Petrov www.radiopetrov.com - generální mediální partner
 • Statutární město Brno www.brno.cz- finanční podpora výstavy Knihovna poníků
 • Ženský vzdělávací spolek VESNA www.vesnaspolek.cz - poskytnutí prostor pro hlídání dětí

DĚKUJEME VÁM ZA PODPORU INFORMOVANOSTI O AUTISMU.

Zveme Vás na market

Datum: 30. 3. 2010 v době od 9:15 do 17:00

Místo konání: Malý konferenční sál Kanceláře veřejného ochránce práv, Údolní 39, Brno

Vstup volný

Pozvánka pro všechny zájemce o konzultace se zástupci poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb osobám s autismem a se zástupci školských zařízení v Jihomoravském kraji (JMK) vzdělávajících žáky s autismem.

V prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje (JMK) na Žerotínově náměstí a na Cejlu můžete v běžných úředních hodinách zhlédnout výstavu zaměřenou na problematiku života osob s autismem, historii vzniku Světového dne informovanosti o autismu, činnost občanského sdružení APLA-JM o.s., spolupráci s PdF MU, úspěchy dětí v zájmových kroužcích, aktivity dobrovolnického centra, ukázky práce na Základní škole, Brno, Štolcova 16.

Smyslem výstavy je upozornit veřejnost na existenci a četnost výskytu autismu, charakteristické rysy a projevy tohoto handicapu a napomoci jeho destigmatizaci.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.