home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

88

Poté, co jsme vyšroubovali poslední ze šestnácti šroubků krytu přístroje, zjistíme, že jsme odšroubovali nesprávný kryt... Poté, co připevníme kryt šestnácti šroubky, zjistíme, že jsme zapomněli vrátit těsnění... Když máme přístroj konečně smontovaný, zjistíme, že nám na stole zůstalo několik součástek.

Sdružení Rain-Man pořádá v letošním roce několik akcí, které jsou otevřené všem – především však rodinám s dítětem s PAS.

Desatero v Sama domaDne 15. února 2012 byl na ČT1 v rámci pořadu Sama doma odvysílán rozhovor s Mgr. Pavlou Krňávkovou (koordinátorkou sociálních služeb APLA-JM) o autismu a o Desateru komunikace s pacienty s PAS.

 
POZOR! POBYTOVÉ TÁBORY APLA-JM 2012 jsou již obsazené, další přihlášky na pobytové tábory nepřijímáme!
 
APLA-JM opět organizuje pro děti a mladé lidi s PAS pobytové tábory.

8. 2. 2012 – Jako poděkování Technickému muzeu Brno, které je naším dlouholetým partnerem, jsme ve spolupráci s PR agenturou MYŠMAŠ připravili článek, který bude postupně zveřejňován v různých médiích. Celý text článku najdete v další části této zprávy nebo ve verzi PDF v příloze.

V současné době lze tento článek najít na těchto odkazech:

http://www.informacezbrna.cz/clanky/globus/v-technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou-7792.html

http://www.regionpress.cz/V-Technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou-id-9755.aspx

http://aktualnizpravy.cz/details/6972084-V-Technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou

Potřebujeme znát zkušenosti rodičů autistických dětí s legislativními změnami tzv. "sociální reformy". Prosíme Vás proto, abyste věnovali pozornost naší následující výzvě. 

V listopadu 2011 se uskutečnilo přednáškové fórum pro lékaře a pracovníky ve zdravotnictví na téma "Jak pracovat s pacientem s autismem". Součástí tohoto fóra bylo i předložení a připomínkování "Desatera nejdůležitějších zásad pro komunikaci s pacienty s poruchami autistického spektra". Problémy v komunikaci s osobami se zdravotním postižením se pokouší od roku 2006 řešit Národní rada osob se zdravotním postižením ČR svým projektem tzv. "DESATER KOMUNIKACE" pro základní typy zdravotního postižení. Doplnění těchto desater o pravidla pro komunikaci s lidmi s autismem iniciovala již před časem Ing.Milena Němcová se spolupracovníky. Jsme rádi, že se nám tento proces nyní podařilo společnými silami dokončit a po jeho schválení NRZP zařadila "Desatero pro komunikaci s pacienty s poruchou autistického spektra" mezi svá Desatera komunikace pro základní typy zdravotního postižení.

Plný text zmiňovaného desatera najdete kromě webu NRZP i v následujícím textu. V přílohách ke stažení najdete také naši tiskovou zprávu, která byla rozeslána médiím a zveřejněna. 

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.