home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.



Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

120

Vytvořte systém, který pochopí i blbec a nikdo jiný než blbec ho nebude chtít používat.

Srdečně Vás zveme na „jarní burzování“ pořádané k příležitosti Mezinárodního dne povědomí o autismu (World Autism Awareness Day). Jarní burzování je celodenní burza věcí, nápadů a zkušeností v příjemné společnosti účastníků projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh.  Burzování proběhne v pátek 19. dubna od 9 do 17 hodin na odloučeném pracovišti APLA-JM na ul. Milady Horákové 1, Brno. 

Tábory v roce 2013 díky podpoře OŠMT Brno budou!  Určitě se můžete těšit na pobytový i příměstský tábor. Podrobnosti připravujeme.

Rodiče 8 letého chlapce hledají asistenta/asistentku pedagoga do 2. třídy ZŠ na 4 hodiny denně. Předpokládaný nástup: duben 2013!  Zájemce prosíme o zaslání životopisů a motivačních dopisů na mail sarkso@email.cz. 

11.3.2013 se uskutečnila v Dětské nemocnici FN Brno pracovní schůzka metodického týmu. Diskutovalo se nad obsahem kurzů, nad variantami publicity a také se rozdávaly další úkoly.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. nepodporuje aktivity soukromé společnosti APLA sociální podnik, s.r.o., IČ: 29291941, která má sídlo shodné s naším občanským sdružením.

Letošní informační kampaň WAAD proběhne v duchu výměny nápadů, zkušeností i věcí. Hlavní akce "Jarní burzování" se uskuteční v pátek 19. dubna. Přípravy jsou v plném proudu, máte se na co těšit. My se těšíme už teď :-) Bližší informace budeme doplňovat průběžně.

Od 1. ledna 2013 realizuje Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. spolu Fakultní nemocnicí - Klinkou dětské neurologie - projekt Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg. č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020.

Projekt vznikl z nutnosti zvýšit povědomí  lékařů a dalších pracovníků ve zdravotnictví o specifických potřebách pacientů s autismem a v tomto ohledu jim poskytnout potřebné informace. Nízká informovanost zdravotnických pracovníků vede mnohdy k neadekvátním reakcím vůči těmto pacientům i jejich rodinám. Ti pak často na lékařskou péči, která jim přináší řadu problémů, stres a frustraci, rezignují. Hlavním cílem je tedy systematicky pracovat na informovanosti zdravotnického personálu a tím zkvalitnit služby poskytované osobám s autismem a jejich rodinám.

Pro dosažení tohoto cíle budou vytvořeny dva třídenní vzdělávací kurzy - pro lékaře a zdravotní sestry, jejichž absolvování zvýší kompetenci pro práci s pacienty s autismem a jejich rodinami. To velmi výrazně zkvalitní přístup lidí s autismem ke zdravotní péči. Kurzy budou zaměřeny na zlepšení komunikace, nejmodernější trendy v diagnostice autismu, spolupráci s rodinou atd.

Půjčovna pomůcek nabízí didaktické pomůcky a hračky pro děti s PAS k všestrannému rozvoji jejich vývoje s důrazem na kognitivní a psychomotorické dovednosti. Najdete zde pomůcky určené např. pro rozvoj jemné motoriky, vizuální percepce, nácvik trivia, strukturované krabice i hračky pro odreagování.   

Předmětem půjčování jsou didaktické  pomůcky a hračky, které jsou uvedeny v „Seznamu pomůcek a hraček" a jsou majetkem  APLA-JM  o. s. Podmínky k půjčování jednotlivých pomůcek se řídí tímto řádem. 

Klub rodičů – ELPIS (Brno) ve spolupráci s O.S.Cesty – SMM nabízí zájemcům z řad rodičů dětí s handicapem poslední volná místa na poloostrově Gargáno v Itálii v krásném areálu residence Parco del Sole http: //www.parcodelsole.net/ 

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.