home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

27

Dobrý začátek, špatný konec. Špatný začátek - ještě horší konec.

Ve dnech 26.-27.9.2014 proběhla charitativní akce Youdreamwerun na podporu dětí s PAS. APLA-JM se zúčastnila aktivně. Vytvořili jsme spolu se sdružením PROAUT tým, který běhal srdnatě po celou akci. Přinášíme Vám fotoreportáž.

Ve čtvrtek 18.9. proběhl golfový turnaj, který pořádala firma KYZLINK. Zde je foto z předání cen a také diplomy, které byly z obrázků našich dětí připraveny. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další ročník.

Dovolujeme si Vám oznámit, že od listopadu 2014 otevíráme nové PORADENSKÉ CENTRUM APLA-JM o.s. Chystáme zahajovací opening party a tiskovou a  ostatní mediální kampaň. Sledujte naše stránky a facebook.

Výbor dobré vůle, Nadace Olgy Havlové podpořil ranou péči APLA-JM o.s. částkou 10 000 Kč. Příspěvek bude použit na zajištění konzultací ve více rodinách. Děkujeme!

Volné pracovní místo pedagogického asistenta na 4hod denně, nejlépe od 1.10.2014

Zveřejňujeme připravenou nabídku zájmových kroužků APLA-JM, do kterých se můžeme přihlašovat. Máme pro Vás připravené již známé kroužky z předchozích let a zcela nově přinášíme kroužky zaměřené na výuku angličtiny a ruštiny (ruština s rodilým mluvčím). Tak se neváhejte přihlašovat, počet míst je z kapacitních důvodů omezený.

V pondělí 15. září 2014 byl zveřejněn v Brněnském deníku článek „Pomoc autistům v Brně? Centra i školy jsou plné“. Autorka v článku přináší směs ne příliš souvisejících vyjádření různých osob včetně Pavly Kadlové, pracovnice jihomoravské Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.

APLA-JM o.s. se od znění článku distancuje vzhledem k nepřehledné směsici informací a celkovému vyznění článku, který spíše než osvětu může podněcovat obavy z agresivity lidí s autismem a podporuje zažité negativní stereotypy.

 Viz odkaz: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/pomoc-autistum-v-brne-centra-i-skoly-jsou-plne-20140915.html

 

Od září 2014 jsme začali spolupracovat se spolkem Rezekvítek, který se věnuje environmentální výchově dětí, mládeže i dospělých, ekologii a ochraně přírody. Do roku 2016 budeme spolupracovat na projektu Spojme síly, vraťme brněnské přírodě její bohatství. Pro děti i dospělé s PAS připravujeme přírodovědný kroužek a řadu dalších akcí. Do projektu zapojujeme dobrovolníky a budeme vás průběžně informovat o nových výzvách.

První akce - kopání děr pro výsadbu mladých stromků v Lamacentru Hády do 30. 9. 2014. Zájemci, rozklikněte pro více informací :-)

Projekt Newron je zaměřen na podporu a rozvoj lidí s diagnostikovanou poruchou autistického spektra (PAS). Newron je PC aplikace složena ze sady her, jejichž prostřednictvím se snažíme posílit sociální vnímání a sociální interakce jedinců cílové skupiny, aktivaci jejich motorických funkcí a rovněž optimalizovat využití moderních informačních technologií pro osobní rozvoj. http://www.newron.cz/

V rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Transformace sociálních služeb, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR, proběhlo 15. 9. v Uherském Hradišti setkání s poskytovateli sociálních služeb, kteří jsou v projektu zapojeni.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.