home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

142

Chcete-li si získat nepřátele, učiňte někomu laskavost.

Vážení klienti, rodiče, kamarádi, kolegové, dnes končí školní rok 2015/2016. Rád bych Vám všem popřál krásné prázdniny plné relaxování, radosti a klidu nejlépe u vody se studeným nápojem nebo zmrzlinou. Také bych rád shrnul tento školní rok z pohledu činností naší organizace. Viz dále.

 Zveme Vás na první letní výlet, který se uskuteční 13. 7. 2016.

Asistent pro 20 letého muže na SŠ.

MŠ Jánská v Brně hledá asistentku pro dívku s PAS.

 Zveme na další z koncertů, který pořádá Technické muzeum v Brně na podporu APLA-JM. V katedrále na Petrově tuto neděli 19. června v 18:00 vystoupí Školní komorní orchestr Groton z Ameriky a také Beseda brněnská.

Těšíme se na vás!

 Zveme Vás na poslední sobotní výlet před prázdninami. 

25. 6. se vydáme do Moravského krasu na procházku k Macoše.
 
 

Děkujeme firmě RA-MON Trade Ltd. (www.wizardsand.cz) za darování sad kinetického (inteligentního) písku a domácích pískovišť pro naši organizaci. Písek bude k dispozici v našich centrech na Anenské a Nerudově, Brno. Kinetický písek může rozvíjet jemnou motoriku, představivost, fantazii a prostorové myšlení.

Zveřejnili jsme pro Vás nové termíny vzdělávacích kurzů a to jak pro pedagogické pracovníky, tak pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách! Hledejte v sekci vzdělávání: http://www.apla-jm.cz/index.php?a=cat.17

 Ceník je platný od 1.10.2016.

Počet vyučovacích hodin: 24

Pro koho je kurz určen: sociální pracovníci v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství; pracovníci v sociálních službách/ neformální pečovatelé v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství

Obsah kurzu je zaměřen na: klienty s PAS a klienty s PAS s přidruženým různým stupněm mentálního postižení

Cíl kurzu: Kurz seznamuje frekventanty se základním vzhledem do problematiky podpory klienta s poruchou autistického spektra (PAS) a vhodnými terapeutickými přístupy. Vysvětluje etiologii, výskyt, diagnostická kritéria a přehled terapeutických přístupů. Zaměřuje se na specifika přístupu při podpoře této cílové skupiny a věnuje se zejména metodice strukturovaného učení jako jednoho z nejefektivnějších přístupů. Učí vnášet řád, jistotu a předvídatelnost do každodenních situací lidí s PAS, přináší podněty k aktivizaci, nácviku funkční komunikace, sebeobsluhy a volnočasových aktivit vedoucích k sociálnímu začlenění a zpřístupnění různých prostředí lidem s PAS. Kurz zahrnuje praktické ukázky pracovních postupů při aplikaci metodiky strukturovaného učení. Součástí je přímá práce s klienty, pořízení videozáznamů a jejich vyhodnocení ve skupině vedené lektorem. Po přímé práci vypracují účastníci návrh individuálního plánu s postupy reflektujícími aplikaci strukturovaného učení.

Program:

Obecná problematika PAS, etiologie, výskyt, klasifikace, diagnostická kritéria, diferenciace mentálního postižení a PAS, terapeutické přístupy, kazuistiky

Specifika přístupu při podpoře klientů s PAS, legislativa, metodika strukturovaného učení – principy strukturalizace, vizualizace a individualizace, užívané diagnostické nástroje.

Aplikace metodiky strukturovaného učení, konkrétní postupy využívané pro jednotlivé klienty.

Techniky mapování potřeb lidí s PAS, práce s edukačně hodnotícím profilem (EHP), zhodnocení výstupů a jejich konkretizace pro budoucí postup při podpoře, tvorba návrhu individuálního plánu.

Závěrečné prezentace návrhů individuálních plánů účastníků, konzultace a diskuse s lektory, využití získaných poznatků v praxi jednotlivých frekventantů.

Cena: 3.900,-

 

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.